top of page

V NOVÝCH BARVÁCH
Základní barevnou paletu vizuální komunikace tvoří dvě primární a jedna doplňková barva.

O Ústavu mikrobiologie.jpg

Základní barevnost vychází z vizuální komunikace UK. Fakulta za svou primární barvu zvolila královskou modrou, která koresponduje s architekturou kampusu. K ní se v menší míře používá kardinálská červená, která je hlavní barvou UK. Přirozeně obě barvy doplňuje barva černá a bílá. Doplňkovou barvou je hořčičně žlutá kontrastní s primárními barvami. Používá se v minimální míře, a to především ve formě malé grafiky či zvýraznění důležité informace. Každý fakultní ústav má pak k dispozici i svou vlastní barvu vycházející z orientačního systému kampusu. 

Návrh bez názvu (1).png

Modrý kampus, modrá fakulta

Kampus LFP se stal významným symbolem fakulty, proto je modrá barva, která dominuje jeho zevnějšku, zvolena jako primární pro komunikaci fakulty. V kombinaci s bílou barvou pak funguje čistě a decentně, stejně jako architektura kampusu. 

Kardinálská červená je v pojetí fakultní identity chápána jako barva univerzitní, protože se objevuje v hojně používané doplňkové variantě loga UK. Tím je docíleno toho, že označení fakulty nesplývá s tím univerzitním.

bottom of page